Najnowsze artykuły z:

Archiwum2017-09-18
Zagadnienie wzięło się z wątpliwości w urzędzie. Po przeprowadzonej sondzie wśród projektantów konkluzja była taka: Generalnie nie, ale jeśli urząd się uprze to trzeba uzyskać.
2017-02-06
No i doczekaliśmy się. W końcu ktoś wziął się za uproszczenie absurdalnych procedur, które dotyczą tak zdawałoby się prostego tematu jakim jest budowa zjazdów. W mojej działalności wiele razy spotkałem się z niedowierzaniem ze strony inwestora, gdy przedstawiałem mu procedurę uzyskiwania pozwolenia na budowę czy nawet przebudowę zjazdu z drogi gminnej.
2017-01-02
Na wstępie uprzedzę, że poniższe rozważania są jedynie moją opinią i nie mogą stanowić argumentu w sporze z urzędem. Jednak wchodzenie coraz głębiej w przepisy i ustawy tylko utwierdza mnie w przekonaniu o słuszności postawionej tezy.
2017-01-11
2017-01-07
2017-01-01
Dzisiaj prosta sztuczka polegająca na rozbiciu stylu linii. Na początku może wyjaśnię do czego może być to przydatne. Mi się to przydało gdy musiałem przekazać branżystom plan sytuacyjny z naniesionymi barierami drogowymi. Niestety styl linii przy zapisie do dwg zmieniał się w linię ciągłą.

Kategorie

Szukaj

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.